تبلیغات
پیتزای علم - نمایشگاه ces
آخبار آی تی ، مقالات گوناگون ، از معرفی ها تا بررسی ها ، از نمایشگاه های بارسلون تا معرفی نسخه جدید ویندوز
 
آخرین مقاله ها
 
تبادل ها
[cb:post_comment_form]

گزارش از غرفه «Qualcomm» در نمایشگاه CES 2014

کوالکام در این نمایشگاه سعی بر این داشت تا کاربردهای مختلف تراشه‌ی تولیدی خود را نشان دهد. در تصویر زیر شاهد قسمتی از غرفه‌ی کوالکام هستید که به محصولات تولیدشده با استفاده از تراشه‌ی اسنپ‌دراگون اختصاص دارد. در این قسمت، کلیه‌ی محصولاتی که شامل تبلت‌ها و تلفن‌های‌هوشمند است، در اختیار علاقمندان و مراجعین قرار گرفته بود تا با آن‌ها کار کرده و به قدرت این تراشه پی ببرند.

تصویر زیر یکی از ابزارهای اندرویدی مجهز به تراشه‌ی اسنپ‌دراگون را به تصویر کشیده است.

این عکس نیز علاقمندان و بازدیدکنندگان از غرفه را به تصویر کشیده است که در حال کار با ابزارهای مجهز به تراشه‌ی اسنپ‌دراگون است.

این تصویر نشان‌دهنده‌ی بخشی از غرفه‌ی کوالکام است که در این قسمت نیز کوالکام سعی در نمایش قدرت تراشه‌ی خود به نوع دیگری دارد. این قسمت مربوط به سینمایی کوچک است که ویدئوهایی را برای علاقمندان نمایش می‌دهد. اما تصاویر مورد نظر و نمایش داده شده در این سینما، توسط یک تبلت مجهز به تراشه‌ی اسنپ‌دراگون پردازش شده و پخش می‌شود که پس از ترکیب با صدا، تجربه‌ی جالبی را برای حضار رقم می‌زند.

این قسمت نیز دربردارنده‌ی تلویزیون‌های‌هوشمندی است که چیپ مورد استفاده در آن‌ها از ساخته‌های کمپانی کوالکام است.در ویترین پایین نیز بخش دیگری از تبلت‌های مجهز به تراشه‌ی اسنپ‌دراگون قرار گرفته است.

کوالکام در این قسمت از غرفه، بخشی از تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و یک تلویزیون هوشمند را در قالب یک مجموعه به نمایش درآورده بود که همه‌ی آن‌ها، ویدئویی واحد را به نمایش درآورده بودند. هدف از این کار نمایش قدرت گرافیکی این محصولات است که در اصل بر قابلیت‌های فراوان محصول کوالکام تکیه‌ زده‌اند.

مطمئنا یکی از جذاب‌ترین و جالب‌ترین بخش‌های غرفه‌ی کوالکام این قسمت بود. کوالکام در این قسمت سعی داشت تا مفهوم جدیدی را معرفی کند و آن، نمایش خانه‌ی‌هوشمند ایجاد شده با محوریت محصولات کوالکام است. در این قسمت، بازدیدکنندگان باید به انتظار می‌‌نشستند تا با رسیدن نوبت خود، توری 15 دقیقه‌ای را در داخل خانه‌ی‌هوشمند تجربه کنند.

مطمئنا یک خانه‌ی هوشمند مستلزم بهره‌گیری از ابزار‌های هوشمند در تمامی زمینه‌ها است. در این تصویر شاهد استفاده از تلفن‌هوشمند برای بازکردن قفل در هستید که راهکار مورد استفاده در آن، از NFC برای باز کردن در، بهره گرفته بود. برای بازکردن این قفل کافی است تا رمز عبور در را وارد کنید و یا در صورت وجود NFC، آن را به قفل متصل کنید که در اینصورت در باز خواهد شد.

در فناوری مربوط به خانه‌ی هوشمند، خود خانه به‌عنوان یک موجودیت در نظر گرفته شده بود که اتفاقات مربوط به آن، در قالب اعلانیه‌هایی در صفحات‌نمایش مرتبط با این سیستم، نمایش داده می‌شد. تصویر زیر مربوط به نمایشگری است که در آشپزخانه تعبیه شده و می‌توان از طریق آن، تمامی اعلانیه‌ها را ملاحظه کرد که شامل پیام‌های ارسالی از خارج خانه نیز می‌شود.

در تصویر زیر نمایی از آشپزخانه را مشاهده می‌کنید که در آن با باز بودن درب یخچال، چراغ‌های تعبیه شده روی آن به رنگ نارنجی روشن شده‌اند.

تصویر زیر تبلتی را نشان می‌دهد که از طریق اپلیکیشن موجود در آن، می‌توان تمامی ابزارهای‌هوشمند موجود در خانه را کنترل کرد. با استفاده از این تبلت، می‌توان ساعت تمامی ابزار‌ها را تنظیم نموده و کارهای دیگری را نیز انجام داد که شامل خاموش یا روشن کردن چراغ‌های بخش‌های مختلف منزل و پخش ویدئو در تلویزیون‌های مختلف می شود. همه‌ی ابزارهای موجود از تراشه‌ی اسنپ‌دراگون بهره برده و با استفاده از فریمورک توسعه داده شده توسط کوالکام به‌هم متصل شده‌اند.

حتی می‌توان برخی از قابلیت‌های کنترلی را از طریق ساعت‌هوشمند کوالکام، یعنی Toq به انجام رساند.

در این تصویر شاهد اتاق کودک در این منزل هستید که در آن، حتی عروسک‌های‌هوشمند نیز قرار داده شده بود که در زمان خواب تنظیم شده برای کودک، وی را به خواب دعوت می‌کردند. حتی برای کنترل بیشتر، والدین می‌توانند کنسول و تلویزیون‌های موجود را به‌گونه‌ای تنظیم کنند تا در ساعات مقرر شده توسط والدین، کار نکنند. این سیستم فرآیند جالبی نیز برای بیدار کردن کودک به کار گرفته بود. بطوریکه ابتدا یک چراغ روشن شده و در صورت عدم تاثیر آن عروسک شروع به صحبت کرده و در مراحل بعد راهکارهای دیگری نیز برای بیدار کردن به کار گرفته می‌شد.

در این تصویر نیز شاهد بلندگوهایی بودیم که برخی از اعلانیه‌ها را بصورت صوتی برای کاربران اعلام می‌کرد. برای مثال در زمانی که اتفاقات ناخوشایندی در منزل رخ می‌داد، سیستم از طریق این بلندگوها اعلام خطر کرده و ساکنان را مطلع می‌کرد.

نظر شما در مورد غرفه‌ی کوالکام چیست؟ کدام‌یک از محصولات کوالکام نظر شما را به خود جلب کرد؟

----------------------------------

گزارش از غرفه «nvidia» در نمایشگاه CES 2014

انویدیا با معرفی تگرا K1 و بهره‌گیری از تجربه‌ی چندین ساله‌ی خود در زمینه‌ی تولید پردازنده‌های گرافیکی، معماری کپلر را که در پردازنده‌های گرافیکی کامپیوترها به کار می‌گرفت، وارد دنیای ابزارهای قابل‌حمل کرد.

حال و هوای غرفه‌ی انویدیا نیز بیشتر بوی تراشه‌ی تگرا K1 را به خود گرفته بود و انویدیا سعی داشت تا از این فرصت، برای نشان دادن قدرت بی‌نظیر گرافیکی تراشه‌ی خود استفاده کند. همانطور که پیش از این نیز به بیان برخی از قابلیت‌های گرافیکی تکرا K1 پرداخته و بررسی عمیق این تراشه را تقدیم حضور شما کردیم، انویدیا در غرفه‌ی خود، با به‌کار گرفتن چندین تبلت اندرویدی که تگرا K1 را در قلب خود داشتند، سعی در انتقال قدرت این تراشه و تحت تأثیر قرار دادن مخاطبان خود داشت.

تصویر زیر بخشی از غرفه‌ی انویدیا را نشان می‌دهد که در آن این کمپانی، تبلت‌های اندرویدی مجهز به تگرا K1 را برای نمایش قدرت گرافیکی این تراشه به نمایش گذاشته است.

در این تصویر می‌توان یکی از تبلت‌های مذکور را مشاهده کرد که یک گیم‌پد نیز به آن متصل شده است و از آن برای نمایش قدرت پردازنده‌های دیگر بازار و همچنین تگرا K1، برای رندر کردن تصاویر گرافیکی استفاده می‌شد.

این تصویر نیز درصدد نمایش یکی دیگر از قابلیت‌های تگرا K1 است. همانطور که مدیرعامل انویدیا نیز در مراسم معرفی این محصول عنوان کرد، انویدیا تلاش کرده است تا پردازش نور و همچنین ایجاد نور و سایه را به واقعیت نزدیک‌تر از پیش کند؛ ضمنا انویدیا در نسخه‌ی جدید تراشه‌ی خود، الگوریتم‌های جدیدی را برای بهبود  Tessellation یا به بیان بهتر، نمایش اشکال با شکل‌های هندسی بیشتر، انجام داده است که منجر به ایجاد تصویر سر یک انسان به شکل واقعی‌تری شده است.

انویدیا به تبلت‌های خود بسنده نکرده و در بخش دیگری از غرفه‌ی خود، دو تلویزیون با رزولوشن 4K را قرار داده بود که در آن واحد در حال پخش ویدئویی با کیفیت 4K بودند. اما نکته‌ی جالب توجه در این مورد تغذیه‌ی این دو تلویزیون و استریم ویدئوی هر دو، توسط تراشه‌ی تگرا K1‌ است که نشان از قدرت بالای این تراشه دارد.

در این تصویر نیز شاهد سیستمی هستیم که با بهره‌گیری از یک تراشه‌ی تگرا K1، قادر است تا ویدئوی 4K را در دو تلویزیون متفاوت به نمایش در آورد.

در این تصویر نیز شاهد بخشی دیگر از قابلیت‌های تراشه ی تگرا K1 در حوزه‌ی خودروسازی هستیم. انویدیا اعلام کرده است که می‌توان ا این تراشه‌ در خودروها استفاده نمود؛ چراکه این محصول قادر است تا نمایشگرهای مربوط به اطلاعات خودرو را به‌راحتی تغذیه کرده و در کنار آن، سیستم سرگرمی و در واقع سیستم‌ رسانه‌ای خودرو را نیز پشتیبانی کند.

در این تصویر نمایی از غرفه‌ی انویدیا را ملاحظه می‌کنید.

در این قسمت نیز کنسول بازی‌ شیلد قرار گرفته بود که یکی از ابزارهای جالب توجه در زمینه‌ی بازی‌های رایانه‌ای است. انویدیا در این کنسول از نسل قبلی پردازنده‌ی خود، یعنی تگرا 4 بهره گرفته است.

شیلد از دو بخش اساسی نمایشگر و گیم‌پد تشکیل شده است که انویدیا با آن، نگرشی نوین را در صنعت بازی‌های رایانه‌ای ارائه داده است.

در این قسمت نیز تعدادی کنسول شیلد قرار گرفته بودند که کاربران قادر به کار با آن و کسب تجربه‌ی کار با آن بودند.

این قسمت نیز یکی از جالب‌ترین قسمت‌های غرفه‌ی انویدیا بود. کمپانی تایوانی، سیستمی مخصوص بازی را به سه مانیتور متصل کرده و با بهره‌گیری از قدرت بی‌بدیل کارت‌های گرافیک خود که از معماری کپلر استفاده می‌کنند، تجربه‌ی انجام بازی‌های رایانه‌ای را با کیفیت 4K در اختیار کاربران قرارداده بودند.

و نمایی اغوا کننده‌ از این سیستم برای عاشقان بازی.

نظر شما در مورد غرفه‌ی انویدیا چیست؟ کدامیک از بخش‌های این غرفه مورد پسند شما واقع شد؟

-------------------------------

گزارش از غرفه «Nikon» در نمایشگاه CES 2014

 غرفه این شرکت مساحت نسبتا چشم‌گیری داشت و همچون غرفه‌ی فوجی‌فیلم، پر از لنز و دوربین‌هایی بود که از نزدیک می‌توانستید از آنها استفاده کنید. همچنین نمایشگر غول‌پیکری نیز تیزرهای تبلیغاتی محصولات مختلف را پخش می‌نمود.

یکی از دوربین‌های بسیار پرطرفدار نیکون سری جدید D600 است که مدل جدید آن یعنی D610 در نمایشگاه در دسترس عموم قرار گرفته بود. خصوصیت بارز این مدل سنسور فریم کامل 24 مگاپیکسلی و قیمت مناسب نسبت به دوربین‌های هم‌رده خود است. البته قیمت خوب در دنیای فریم کامل معنای دیگری دارد، به طور مثال قیمت 1,700 دلاری دوربین A7 بدون آینده سونی بسیار ارزان به حساب می‌آید.

برخلاف کانن که لنزهای خود را پشت شیشه به نمایش درآورده، نیکون لنزهای خود را در دسترس عموم قرار داده است. از لنزهای فاصله کانونی ثابت گرفته تا لنزهای عظیم‌الجثه زوم حرفه‌ای که نزدیک به 2 کیلوگرم وزن دارند در این ویترین خود نمایی می‌کردند. هر چه به طبقات بالا مراجعه کنید قدرت خرید شما هم به صفر نزدیک‌تر می‌شود!

و نمایی نزدیک‌تر از این ویترین را مشاهده می‌کنید که لنزهای قرار گرفته روی آن دل‌ربایی می‌کنند.

در کنار این لنز حتی خود کاربر هم کوچک به نظر می‌رسد. استفاده از این لنز در ورزش و مخصوصا حیات وحش کاربرد زیادی دارد، چون بعید است حیوانات وحشی با دیدن این لنز جرات حمله به شما را داشته باشند. در نظر داشته باشید که خود دوربین متصل به این لنز وزنی در حدود یک کیلوگرم دارد و از سری کاملا حرفه‌ای و بزرگ D4 است. اما باز هم در کنار این لنز به چشم نمی‌آید.

همانطور که مشاهده می کنید نیکون تعداد زیادی از دوربین‌های خانوادگی و غیر حرفه‌ای را به نمایش گذاشته است. این دوربین‌ها انواع مختلف و کارکرد‌های مختلف دارند، اما همگی در چند مورد مشترک هستند، قیمت مناسب و سنسور کوچک. این بازار رو به زوال است و کاربران تلفن هوشمند خود را بیش از پیش جایگزین این دسته محصولات نموده‌اند. شاید دوربین‌هایی که زوم زیادی دارند یا کیفیت نسبتا بالاتری ارائه می‌دهند، هنوز مورد توجه باشند، به طور مثال دوربین L830 با 34 برابر زوم، اندازه مناسب، 3 اینچ ال‌سی‌دی 921 هزار پیکسلی، قیمت 299 دلاری و سنسور 16 مگاپیکسلی BSI یکی از این موارد بود، اما در کل شرکت‌های سازنده دوربین باید هرچه سریع‌تر به فکر نجات این محصولات یا معرفی دسته جدیدی از محصولات باشند. شاید سری QX سونی که به تلفن هوشمند متصل می شود یا گلکسی کمرای سامسونگ دو راه حل اثبات نشده در این زمینه باشد.

هیچ غرفه‌ای بدون گل سر سبد نیست. نیکون هم از این قاعده مستثنی نیست و با قرار دادن این دوربین در ویترین، یک محصول خارق‌العاده‌ که در آینده‌ای نزدیک عرضه خواهد شد را به نمایش درآورد. دوربین D4s نسخه بهبود یافته D4 است که به گفته مسئول غرفه قرار است در زمینه های مختلف از جمله سرعت و دقت فوکوس اتوماتیک بهبود داده شود. هرچند خود دوربین D4 یکی از سریع‌ترین دوربین‌های روی کره‌ی زمین است و با سنسور بسیار حساس 16 مگاپیکسلی فریم کامل خود هر موجود متحرکی را شکار می‌کند، با این حال رقابت سنگینی که دوربین 1Dx کانن برای این دوربین ایجاد کرد، نیکون را مجبور به پاسخ نمود. این دوربین در ماه‌های آتی عرضه خواهد شد و هنوز اطلاعات دقیقی از مشخصات فنی و زمان عرضه‌ی آن وجود ندارد.

علاقه مندان به سرک کشیدن در کار دیگران باید از این بخش لذت ببرند. باینوکلر(یا دوربین دو چشمی) و تلسکوپ های موجود در این ویترین کیفیت بالایی را برای دوست‌داران این دسته محصولات به ارمغان خواهند آورد. البته قیمت این محصولات خیلی در دسترس همگان نیست.

نیکون همانند کانن از رقم فروش لنزهای خود برای تبلیغات استفاده نموده و 80 میلیون لنز فروخته شده تاکنون را به رخ بازدیدکنندگان می‌کشد. باید دانست که این موفقیت به هیچ عنوان کوچک نیست و تا حدی برای دیگر شرکتها به غیر از کانن غیر قابل انجام به نظر برسد.

نکته جالب و هیجان انگیز دیگر غرفه نیکون xxArray بود که از 68 دروبین DSLR تشکیل شده بود و از شما یک شمایل سه بعدی تولید می نمود. دوربینهایی که در این مجموعه استفاده شده بود دو مدل D5200 و D5300 بودند که همه آنها با استفاده سیستم بی‌سیم شرکت نیکون با یکدیگر هماهنگ هستند و در یک لحظه همگی عکس می‌گیرند. این اطلاعات سپس به کامپیوتر منتقل شده و نتیجه، مدلی سه بعدی از فرد است. احتمالا اگر قصد خرید یک پرینتر سه بعدی را دارید و می‌خواهید مجسمه خود را با دقت بسیار پرینت کنید، این یک گزینه مناسب برای شما است. البته هزینه آن تا حدی زیاد است.

نظر شما در مورد غرفه‌ی محصولات نیکون در نمایشگاه CES 2014 چیست؟ کدامیک از محصولات نیکون، بیش از همه نظر شما را به خود جلب کرده است؟

---------------------------

بخشی از غرفه Canon در نمایشگاه Canon Gallery نام داشت که در آن مجموعه‌ای از عکس‌های زیبا، که توسط دوربین‌های کانن ثبت شده، توسط پرینترهای همین کمپانی چاپ شده و به نمایش گذاشته شده بودند.

تصویر زیر مربوط به پرینترها و راهکارهای متنوع کانن برای چاپ عکس‌ها با کیفیت بالا است.

در غرفه کانن یک چاپگر جدید به نمایش گذاشته شده بود که علاوه بر کاربری عادی این قابلیت را داشت که به گوشی هوشمند وصل شده تا بتوان تصاویر روی گوشی را مستقیما به چاپگر فرستاده و آنها را چاپ نمود.

کانن فضای غرفه را به شکل مناسبی طراحی کرده بود. بخشی که به نمایش محصولات متنوع این کمپانی اختصاص داشت، به شکل یک سینما طراحی شده بود که سکوهایی به صورت پلکانی در آن وجود داشتند. محصولات این کمپانی بر روی سکوها قرار گرفته بودند تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی آنها را مشاهده کنند. پوستر EF 90 که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید به معنای فروش 90 میلیون لنز EF کانن از ابتدای شروع به کار این شرکت است. این موفقیت بزرگی محسوب می‌گردد، مخصوصا زمانی که رقیب این شرکت نیکون رقم 80 میلیون فروش را در غرفه خود به نمایش دراورده است.

یک ویترین از مهم‌ترین و معروف‌ترین لنزهای ساخت کانن نیز در غرفه وجود داشت. ویترین لنزهای کانن به زیبایی نور پردازی شده بود و تمامی لنزهای مهم این شرکت در آن به نمایش درآمده بود.

یکی از مهمترین لنزهایی که در این ویترین بیش از دیگران خودنمایی می‌کرد، لنزهای بسیار با کیفیت سینمایی کانن بود. این لنزها تنها به منظور فیلمبرداری حرفه‌ای ساخته شده‌اند و هر کسی از پس قیمت سرسام آور این لنزها بر نمی‌آید. مهمترین خصوصیت این لنزها به جز کیفیت خارق العاده آنها وجود کارکرد کاملا بدون صدا برای تنظیمات مختلف دستی آنها است. این لنزها بیشتر برای دوربینهای سری C این شرکت استفاده می‌شوند که خود مخفف عبارت Cinema است.

از لنزهای سینمایی و بسیار گرانقیمت که بگذریم به سری دیگری از لنزها خواهیم رسید که بازهم توان خرید آنها را نداریم! سری حرفه‌ای L مخصوص عکاسان حرفه‌ای طراحی شده‌اند و معمولا سرعت عملکرد فوکس(USM)، ضریب دیافراگم بالا و کیفیت خارق العاده تصویر خروجی از اولویتهای طراحی و مهندسی این لنزها می‌‎باشد.

در بخشی از غرفه، کانن برشی از لنزهای خود را در معرض نمایش قرار داده بود تا بازدیدکنندگان بتوانند داخل لنزها و المان‌های به کار رفته در طراحی آنها را مشاهده کنند.

مثلا در شکل زیر یکی از عناصر داخلی لنز USM کانن را مشاهده می کنید.

دوربین‌های متنوع کانن در دسترس بودند تا از نزدیک مورد آزمایش قرار گیرند.

یکی از این دوربین‌ها مدل 70D بود که یک دوربین حرفه‌ای بسیار جذاب است.

یک قسمت از نمایشگاه مربوط به معرفی مدل‌های مختلف دوربین های سری REBEL کانن بود که در آن متصدیانی به معرفی ویژگی‌ها و قابلیت‌های این سری از دوربین‌ها می پرداختند.

کانن با یک دوربین فیلمبرداری پیشرفته، قدرت خود در صنعت دوربین فیلمبرداری نیز به رخ می‌کشید.

گستره وسیعی از محصولات متنوع کانن در غرفه این شرکت در CES وجود داشتند که هر یک جذابیت های خود را داشته و بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جلب کرده بودند. بازدیدکنندگان فرصت پیدا کرده بودند تا از نزدیک با همه محصولات کانن آشنا شده و با آن‌ها کار کنند.

در نهایت، در قسمتی از غرفه نیز دو تعمیرکار حرفه‌ای، به تعمیر و سرویس دوربین‌های کانن مشغول بودند تا کاربران از نزدیک با نحوه سرویس محصولات کانن نیز آشنا شوند.

نظر شما درباره کیفیت غرفه کانن در نمایشگاه CES چیست؟ آیا جذابیت‌های لازم برای جذب بازدیدکنندگان و خوره‌های عکاسی را دارد؟

----------------------------

گزارش اختصاصی  از CES 2014: نگاه نزدیک به تلفن منحنی‌شکل LG G Flex

یکی از مهم‌ترین بخش‌های غرفه کمپانی ال‌جی به تلفن منحنی‌شکل این کمپانی، یعنی G Flex اختصاص یافته بود که به تازگی توسط کمپانی کره‌ای معرفی شده است. این تلفن از لحاظ سخت‌افزاری چندان تفاوتی با گوشی‌های برتر موجود در بازار ندارد و فقط شکل خمیده آن، این محصول را به یک ابزار منحصر به فرد تبدیل کرده است.

در دل جی‌فلکس یک پردازنده اسنپدراگون 800 با فرکانس 2.26 گیگاهرتز وجود دارد که به خوبی از پس همه کارها برمی‌آید. نمایشگر 6 اینچی این دستگاه از نوع OLED با رزولوشن HD است. کیفیت این نمایشگر در سطح بسیار خوبی قرار دارد و در نگاه اول به هیچ عنوان متوجه نمی‌شوید که رزولوشن دستگاه فقط 720p است! کنتراست تصویر و نمایش رنگ‌های سفید و مشکی در این نمایشگر بسیار مطلوب هستند. روشنایی نمایشگر نیز کاملا راضی‌کننده است.

LG G Flex مجهز به یک باتری خمیده 3500 میلی‌آمپرساعت است که به نظر می‌رسد با توجه به رزولوشن پایین‌تر نمایشگر نسبت به G2، حتی از پرچمدار غول کره‌ای که به باتری بسیار خوبش معروف است نیز عملکرد بهتری داشته باشد.

همچون G2، در پشت تلفن انعطاف‌پذیر ال‌جی نیز شاهد یک دوربین 13 مگاپیکسل باکیفیت هستیم که در زیر آن دکمه‌های تغییر حجم صدا و دکمه پاور/قفل صفحه در بین آنها تعبیه شده‌اند. اقدام جسورانه ال‌جی در انتقال دکمه‌های کنترلی به پشت صفحه تحسین بسیاری را برانگیخت و به نظر می‌رسد طراحی این دکمه‌ها نیز در جی‌فلکس بهبود یافته‌اند. تغییری که ایجاد شده آن است که در وسط این دکمه‌ها یک نقطه فلزی قرار داده شده که کار کردن با آنها را آسان‌تر کرده است. همچنین در گوشه سمت راست پایین دستگاه نیز یک اسپیکر مونو وجود دارد.

در کنار سنسور دوربین نیز یک فلش LED و یک ماژول فروسرخ (Infrared) قابل مشاهده است. روی لبه سمت راست فقط درگاه ورودی حافظه microSD و در لبه بالا نیز میکروفونی برای حذف نویز قرار داده شده است.

در لبه پایینی دستگاه یک درگاه ورودی microUSB برای شارژ و انتقال داده و در کناز آن جک 3.5 میلی‌متری هدفون قرار داده شده است.

وقتی این گوشی را در دست می‌گیرید اولین چیزی که توجهتان را جلب می‌کند، ابعاد بسیار بزرگ آن است که باعث می‌شود به هیچ عنوان نتوانید با یک دست با آن کار کنید. شکل منحنی گوشی برای تماشای ویدئو و قرار دادن جلوی گوش، بسیار مناسب است و حس بهتری را به کاربر القا می‌کند؛ ولی برای کاربری عادی چندان جذاب نیست.

رابط کاربری این گوشی تقریبا همان رابط کاربری G2 است و تمام امکانات معرفی شده در پرچمدار ال‌جی، در گوشی منحنی آن نیز در دسترس است. اما به نظر می‌رسد که برخی جزئیات تغییر کرده و بهبودهایی در رابط کاربری این دستگاه اعمال شده است.

در تجربه‌ای که هنگام کار با این دستگاه داشتیم، همه چیز بسیار سریع و عالی بود. پردازنده قدرتمند، باتری پرظرفیت و نمایشگر عالی در کنار شکل منحنی و انعطاف‌پذیر این تلفن، کاملا آن را به دستگاهی منحصر به فرد و متفاوت بدل کرده است.

مشخصات فنی LG G Flex:

عنوانجزئیات
شبکه

850, 900, 1800, 1900 :GSM

LTE, HSPA (unspecified), EDGE, GPRS

پردازنده

اسنپ‌دراگون 800، چهار هسته‌ای، فرکانس پردازشی 2.26 گیگاهرتز

پردازنده گرافیکی Adreno 330

صفحه‌نمایش

6 اینچ P-OLED چند لمسی با 16,777,216 رنگ

رزولوشن 720 در 1280 با تراکم 245 پیکسل بر اینچ

سیستم‌عامل اندروید 4.2.2 آبنبات پاستیلی به همراه رابط کاربری LG UI
 دوربین دوربین پشتی 13 مگاپیکسل، فلاش LED
دوربین جلو 2.1 مگاپیکسل
 صدا

اسپیکر مونو در پشت

جک 3.5 میلیمتری هدفون

Earpiece, Loudspeaker

قابلیت‌های اتصال

Bluetooth 4.0
Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac
USB 3.0
microUSB
Features: Mass storage device, USB charging
Other: NFC, Tethering, Computer sync, OTA sync, Infrared

مکان‌یاب GPS, A-GPS
سنسور Accelerometer, Compass
 حافظه

2048 مگابایت حافظه RAM

32 گیگابایت حافظه داخلی

 اندازه/وزن

ابعاد 160.5 در 81.6 در 7.9 میلی‌متر

وزن 177 گرم

 باتری 3500 میلی‌آمپرساعت

نظر شما درباره LG G Flex و به طور کلی فرم‌فکتور تلفن‌های منحنی‌شکل چیست؟ در بخش نظرات، دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

-------------------------------

گزارش اختصاصی  از CES 2014: نگاه نزدیک به نمایشگر سه‌بعدی پوشیدنی HMZ-T3W سونی

سونی که یکی از پیشگامان عرصه ابزارهای پوشیدنی محسوب می‌شود و تا کنون چندین نمونه از این نوع ابزارها را ارائه نموده‌است، در نمایشگاه امسال از نسخه جدید نمایشگرهای شخصی سری HMZ رونمایی کرد. HMZ-T3W دستگاهی است که بر روی سر قرار می‌گیرد و یک تصویر سه‌بعدی 150 اینچی مجازی را در جلوی چشمان کاربر ظاهر می‌کند. رزولوشن این تصویر 720p یعنی HD است و احساس یک سینمای بزرگ را به کاربر منتقل می‌کند.

همچنین هدفون‌هایی که در داخل دستگاه جایگذاری شده‌اند، کیفیت صدای مطلوبی را ارائه می‌کنند که به خاطر بهره‌گیری از قابلیت صوتی Virtual Sorround و قابلیت‌های Dolby، در کنار نمایشگر بزرگ سه‌بعدی، می‌توانند کاربر را در جای خود میخکوب کنند!

این دستگاه در واقع از دو نمایشگر کوچک تشکیل یافته که هر یک در مقابل یکی از چشمان کاربر قرار می‌گیرند. در قسمت زیرین این محصول، دو دکمه برای تنظیم فوکوس هر یک از نمایشگرهای داخل  آن تعبیه شده است.

قسمت فوقانی دستگاه از جنس فوم ساخته شده که به راحتی روی سر قرار می‌گیرد و هر کاربری با هر اندازه سری، هنگام پوشیدن آن احساس راحتی می‌کند. تجربه نمایش فیلم‌های سه‌بعدی بدین شکل، کاملا منحصر به فرد است.

اگر محتوای ویدئویی به نمایش در آمده در این دستگاه سه‌بعدی نباشد، HMZ جدید به صورت هوشمند آن را به یک تصویر سه‌بعدی تبدیل می‌کند تا کاربر لذت بیشتری از ویدئو ببرد.

وزن Head Mounted Display جدید سونی تنها 320 گرم است. سبک بودن دستگاه در کنار ارگونومی مناسب باعث می‌شود تا کاربر در استفاده طولانی‌مدت خسته نشده و به راحتی از آن استفاده کند.

HMZ-T3W از دو بخش تشکیل شده است. یکی بخش پوشیدنی که در واقع بخش اصلی بوده و روی سر قرار می‌گیرد و دیگری بخشی است که باتری و پردازنده دستگاه در دل آن قرار گرفته‌اند. بر روی واحد پردازنده، خروجی HDMI قرار گرفته که می‌توان محتوا را از طریق آن یا اتصال بلوتوث، بر روی دستگاه پخش کرد. در صورتی که از اتصال بلوتوث استفاده شود، باتری این دستگاه تا 3 ساعت شارژ نگه می‌دارد و در صورت استفاده از ارتباط HDMI، باتری تا ۷ ساعت دوام می‌آورد.

این محصول فقط برای تماشای محتوای ویدئویی ساخته نشده و یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های آن امکان اجرای بازی‌ها بروی آن است. به عنوان مثال می‌توان با استفاده از یک گوشی هوشمند و یک گیم‌پد، بازی‌های تلفن‌هوشمند خود را بر روی این نمایشگر پوشیدنی بی نظیر اجرا و بازی کرد.

مشخصات سخت‌افزاری نمایشگر سه‌بعدی پوشیدنی HMZ-T3W:

عنوانجزئیات
نمایشگر

مجهز به دو نمایشگر OLED سه‌بعدی با قابلیت 3D Ready

رزولوشن 1280 در 720

ابعاد مجازی در کاربری عادی 150 اینچ است که می‌توان با افزایش فاصله آن را تا 700 اینچ تغییر داد

هدفون

حساسیت 160 دسی‌بل بر میلی‌وات

امپدانس 16 اهم

حداکثر ورودی 200 میلی‌وات

ویدئو

حالت‌های تصویر Vivid, Standard, Cinema, Game: 1, 2, 3, 4, Custom: 1, 2

مجهز به قابلیت Pure Image Realizer برای کاهش نویز تصویر

صدا

مجهز به قابلیت‌های Dolby TrueHD, Dolby-HD High Resolution Audio, Dolby Digital, Dolby Digital Plus

صدای خروجی Virtual Sorround

حالات پیش‌فرض صدا (Standard, Cinema, Game, Music, Off (2 ch

ورودی/خروجی

درگاه HDMI/MHL که بر روی باتری قرار دارد

اتصال WirelessHD 1.1 بین واحد اصلی و واحد باتری

ابعاد و وزن

ابعاد پخش پوشیدنی: 189 در 148 در 270 میلی‌متر

ابعاد بخش پردازنده و باتری: 150 در 31 در 107 میلی‌متر

وزن بخش پوشیدنی: 320 گرم

وزن بخش پردازنده و باتری: 250 گرم

نظر شما درباره این ابزار سونی چیست؟ با روندی که به وجود آمده به نظر می‌رسد که آینده در تصاحب ابزار پوشیدنی باشد!

-------------------------------

گزارش اختصاصی  از CES 2014: نگاه نزدیک به تبلت Galaxy Tab Pro 8.4 

 همانطور که پیش‌تر و در اخبار اولیه CES 2014 به اطلاع شما رسانده بودیم، تبلت‌‌های جدید سامسونگ در سه نسخه مختلف عرضه می‌شوند. هر چند اغلب ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این سه تبلت مشابه هم بوده و بیان مجدد آنها به نوعی تکراری است، ولی ما بنا بر رسالت خود مبنی بر معرفی کامل هر محصول، تمام اطلاعات لازم در رابطه با تبلت گلکسی تب پرو  8.4 را برای علاقه‌مندان به آشنایی با آن، در میان خواهیم گذاشت.

این تبلت همانطور که از نام آن پیداست از صفحه‌نمایش 8.4 اینچی در کنار پردازنده اسنپ‌دراگون 800، 2 گیگابایت رم و دوربین 8 مگاپیکسل در پشت برخوردار بوده و طبق وعده کمپانی سامسونگ، عرضه عمومی آن در فصل جاری آغاز خواهد شد

طراحی و ارگونومی

این تبلت علاوه بر طول و عرض کوچکتر کمی هم از نظر ضخامت، باریکتر از برادران بزرگتر خود است. قاب، دکمه ها و جنس پشت تبلت نیز در هر سه مدل مشابه است. جنس بدنه پشتی Galaxy Tab Pro 8.4 از چرم مصنوعی است که علاوه بر ایجاد حس خوب هنگام در دست گرفتن آن و جلوگیری از سر خوردن، دغدغه کاربر از جذب اثر انگشت و لک برداشتن تبلت را نیز از بین می‌برد. در لبه سمت راست اینفرارد، کلید پاور و دکمه‌های افزایش و کاهش حجم صدا به چشم می‌خورد. اسپیکرها در لبه پایین قرار دارند. در لبه بالایی جک 3.5 میلی‌متری هدفون تعبیه شده است. در پشت تبلت - گوشه بالا و سمت چپ- نیز دوربین 8 مگاپیکسل و فلاش LED جاسازی شده است. در جلو و پایین صفحه‌نمایش، دکمه فیزیکی در مرکز به همراه دکمه‌های لمسی در سمت چپ و راست آن قرار گرفته‌اند. در لبه سمت چپ گلکسی تب پرو نیز درگاه میکرو اس-دی و میکرو سیم مشاهده می‌شود.

 

این تبلت به لطف سایز نسبتا کوچک خود، به راحتی در یک دست جای می‌گیرد و وزن کم آن و البته جنس خوب بدنه، شما را از در دست گرفتن و کار با آن در دراز مدت ناامید نخواهد کرد.

نمایشگر

نمایشگر WQXGA با شفافیت کریستال (Crystal Clear) و با رزولوشن 4 مگاپیکسل و ابعاد 2560 در 1600، تجربه‌ای بسیار لذت‌بخش از کار با این تبلت را برایتان به ارمغان خواهد آورد. زاویه دید این نمایشگر مناسب بوده و ما در حین کار با این تبلت در زوایای مختلف، افت کیفیت قابل توجهی مشاهده نکردیم. رنگ‌ها بسیار زنده بوده و بازتاب رنگ سفید و مشکی در آن عالی می‌باشد. هر چند ما تجربه کار با این تبلت را در زیر نور آفتاب نداشتیم، ولی به نظر می‌رسد میزان روشنایی آن در زیر نور شدید هم مناسب بوده و کار با آن آزار دهنده نباشد.

نرم‌افزار

از لحاظ نرم‌افزاری نیز این سه تبلت باز هم وضعیت مشابهی دارند. گلکسی تب پرو 8.4 از اندروید 4.4 یا همان کیت‌کت بصورت پیش‌فرض بهره می‌برد. آنچه در اولین نگاه نظر ما را به خود جلب کرد، بهبود قابل توجه رابط گرافیکی تبلت بود که حال و هوایی نزدیک به ویندوز 8 و محیط مترو گونه آن داشت. می‌شود فضای کاری و رابط گرافیکی تب پرو 8.4 را ترکیبی از ویندوز 8 و فلیپ‌بورد تصور کرد. شما می‌توانید در این فضا به راحتی المان‌های دلخواه را انتخاب و آن‌ها را بصورت کاشی‌وار و در کنار هم، در صفحات اندروید استفاده نمود.

صفحه‌کلید در گلکسی تب پرو 8.4 تغییر قابل ملاحظه‌ای داشته و نوع چینش کلیدها، آن را به صفحه‌‌کلید رایانه نزدیک نموده است. کار با این صفحه‌کلید، به لطف تغییرات بوجود آمده در آن و البته صفحه‌نمایش با سایز مناسب این تبلت، بسیار راحت و لذت‌بخش است.

 سامسونگ در این تبلت از پکیج نرم‌افزاری آفیسی استفاده نموده که بنابر ادعای این کمپانی، 80 درصد از قابلیت‌های مجموعه نرم‌افزاری آفیس مایکروسافت را داراست. هر چند به نظر ما این ادعا کمی اغراق‌گونه به نظر رسید؛ ولی حقیقت این است که ظاهر این پکیج شباهت بسیاری به برنامه‌های آفیس مایکروسافت دارد. این مجموعه از برنامه‌هایی نظیر وُرد، اکسل و پاورپوینت تشکیل شده و اغلب جزئیات خصوصا منوی این برنامه‌ها مشابه نسخه ردموندی طراحی شده‌اند. کلا کار با این برنامه‌ها برای ما جالب بود و پیچیدگی و یا ایراد خاصی در عملکردشان مشاهده نکردیم.

  گلکسی تب پرو 8.4 از پکیج نرم‌افزاری ویژه‌ای نیز برخوردار است که به گفته مسئولان سامسونگ، ارزشی معادل 700 دلار دارد. این مجموعه نرم‌افزاری شامل حق اشتراک مجموعه‌ای از بهترین سایت‌های ذخیره‌سازی آنلاین اطلاعات، خبرگزاری‌ها، شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای آنلاین کاربردی جهت تسهیل امور شخصی و کاری می‌باشد.

برنامه بسیار جالب و مفید دیگری که در این تبلت در اختیار کابر قرار گرفته است، نوعی برنامه میتینگ بوده که امکان ارتباط آسان دارندگان تبلت‌های سامسونگ با یکدیگر و اشتراک‌گذاری مطالب را بسیار لذت‌بخش می‌کند. این برنامه می‌تواند در شرکت‌ها و محیط‌های کاری و به منظور برگزاری کنفرانس‌ها و جلسات از راه دور، استفاده گردد.

دیگر امکانی که سامسونگ برای کاربران این تبلت جذاب به ارمغان آورده است، امکانی به نام Remote PC است. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید به راحتی به مدیریت رایانه خود از طریق تبلت پرداخته و اطلاعات خود را بین این دو منتقل نمایید.

از لحاظ هماهنگی نرم‌افزار و سخت‌افزار نیز باید بگوییم که به لطف سخت‌افزار حرفه‌ای مورد استفاده در این تبلت، ما در حین کار با آن و اجرای چندین برنامه همزمان، هیچ‌گونه تأخیر و افت سرعتی مشاهده نکردیم.

 

مشخصات سخت‌افزاری گلکسی تب پرو 8.4:

عنوانجزئیات
شبکه LTE : LTE  CAT4 800/850/900/1800/2100/2600
HSPA+ 42Mbps 850/900/1900/2100, HSUPA 5.76Mbps
3G : HSPA+ 42Mbps 850/900/1900/2100 , HSUPA 5.76Mbps
پردازنده اسنپ‌دراگون 800، چهار هسته‌ای، فرکانس پردازشی 2.3 گیگاهرتز
 صفحه‌نمایش 8.4 اینچ - WQXGA(2560*1600) -  Super Clear LCD
سیستم‌عامل اندروید 4.4 (کیت کت)
 دوربین دوربین پشتی با 8 مگاپیکسل، فلاش LED، وضوح‌یابی خودکار، ضریب تأخیر 0 برای شاتر
دوربین جلو با 2 مگاپیکسل
ویدئو فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی 1080P
پشتبانی از فرمت‌‌های: H.264, MPEG-4, H.263, VC-1, WMV7, WMV8, Sorenson Spark, MP43,
VP8, HEVC
 صدا جک 3.5 میلیمتری هدفون
پشتیبانی از فرمت‌های: MP3, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, FLAC, AMR-NB/WB, Vorbis(OGG), WAV
برنامه‌ها Samsung Hub
Samsung Apps / Kies
Samsung TouchWiz / Magazine UX
Samsung KNOX (stub), Samsung e-Meeting, Side Sync 3.0 (stub)
Bloomberg Businessweek+, Dropbox
Evernote, Hancom Office for Android, NY Times
Remote PC, Sketchbook Pro (stub), WebEx Meetings 
برنامه‌های قابل دانلود رایگان Samsung ChatON, Link, Group Play
Bitcasa, Blurb, Easilydo Pro, LIVESPORT.TV, LinkedIn, Oxford Advanced Learner’s A-Z,Bloomberg Businessweek
سرویس‌های تلفن همراه گوگل Chrome, Search, Gmail, Google+, Maps, Play Books
Play Movies, Play Music, Play Store, Hangouts
Voice Search, YouTube, Google Settings, Play Games, Photos, Drive, Play Newsstand
قابلیت‌های اتصال وای-فای، وای-فای دایرکت، بلوتوث نسخه 4، یو اس بی نسخه 2، AllShareCast
مکان‌یاب GPS + GLONASS 
سنسور  شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، ژئو-مغناطیس، نورسنج، Hall
 حافظه 2 گیگابایت حافظه رم
حافظه داخلی 32/16 گیگابایتی، قابلیت افزایش حافظه از طریق درگاه میکرو اس دی تا 64 گیگابایت
 اندازه/وزن

128.5 در  219 در 7.2 میلی‌متر

325 گرم (نسخه وای-فای) و 332 گرم (نسخه3G+LTE)

 باتری 4800 میلی آمپر ساعت
فرستنده IR دارد