تبلیغات
پیتزای علم - فیلم جنگ ستارگان را در خط فرمان ویندوز ببینید !
آخبار آی تی ، مقالات گوناگون ، از معرفی ها تا بررسی ها ، از نمایشگاه های بارسلون تا معرفی نسخه جدید ویندوز
 
آخرین مقاله ها
 
تبادل ها
فیلم جنگ ستارگان را در خط فرمان ویندوز ببینید !

برای اجرای این ترفند ابتدا باید سرویس تلنت در سیستم‌عامل‌تان فعال شده باشد، زیرا با وارد کردن دستوری در خط فرمان این فیلم را اجرا خواهید کرد. به صورت پیش فرض سرویس تِلنت در برخی سیستم‌عامل‌ها فعال بوده و در برخی سیستم‌عامل‌ها نیاز است تا آن را به صورت دستی فعال کنید. کاربران ویندوز، لینوکس و مک از قابلیت تلنت برخوردار بوده و این سرویس فعال است در غیر این صورت باید آن را فعال کنید. البته کاربران ویندوز XP نیازی به این مراحل ندارند.

فعال کردن Telnet در ویندوز

در ویندوز 7 و 8 ابتدا به کنترل پنل ویندوز وارد شده و سپس بر روی Programs کلیک کرده و در پی آن بر روی Programs and Features کلیک کنید که در آن هنگام پنجره‌ای باز می‌شود و در آن پنجره نیز در سمت چپ بر روی گزینه Turn Windows features on or off کلیک کنید تا پنجره جدیدی باز شود و در آن قابلیت Telnet Client را فعال کنید. سرویس تلنت در بسیاری از توزیع‌های لینوکس به طور پیش فرض فعال است.

 اجرای خط فرمان و دستور

در سیستم‌عامل ویندوز کلید ترکیبی Start + R را زده و وارد Run شوید، سپس کلمه Telnet را تایپ کرده و اینتر را بزنید. پس از آن پنجره‌ای باز شده و در آن حرف انگلیسی «o» را تایپ کرده و اینتر را فشار دهید. حال در این مرحله عبارت towel.blinkenlights.nl را وارد کرده و اینتر بزنید. به جای این مراحل می‌توانید مستقیما CMD را باز کرده و دستور telnet towel.blinkenlights.nl را بزنید.


در سیستم‌عامل لینوکس هم به همین ترتیب می‌توانید با باز کردن ترمینال و وارد کردن این دستور، فیلم جنگ ستارگان را اجرا کنید.کامنت بگذارید
[cb:post_comment_form]