تبلیغات
پیتزای علم - زیبایی شب‌های ستاره باران در قالب آلبومی تماشایی
آخبار آی تی ، مقالات گوناگون ، از معرفی ها تا بررسی ها ، از نمایشگاه های بارسلون تا معرفی نسخه جدید ویندوز
 
آخرین مقاله ها
 
تبادل ها
زیبایی شب‌های ستاره باران در قالب آلبومی تماشایی

 پیش از این زیبایی شب‌های پرستاره و درخشش کهکشان راه شیری را در "زیبایی کویر، اعجاز آسمان" به تماشا نشستیم. این بار نگاهی خواهیم داشت به تصاویر خیره کننده‌ی دیگری که از آسمان درخشان شب گرفته شده‌اند.

شاید تابلوی شب پرستاره‌ی ونسان ونگوگ، نقاش چیره دست هلندی را پیش از این دیده باشید. جایی که هنرمند، نگاه شما را روی خطوط موّاجی که هلال تابان ماه، ستارگان پرفروغ و ابرهای چرخان را شکل داده‌اند، به حرکت  درآورده و  پس زمینه‌ای رویایی و خیال انگیز را به تصویر میکشد.

اما حال ببینیم زیبایی چنین شبی در قاب تصاویر به چه شکل است، جایی که مخمل نیلگون آسمان با درخشش هزاران ستاره‌ی دور و نزدیک، پولک باران شده و تنها نگاه به آن حسی مملو از رویاهای شیرین و خیالات رنگارنگ را بر وجود انسان مستولی می‌کند.

تصاویری که در ادامه و در قالب آلبومی تماشایی برای شما عزیزان گردآوری شده است، در گرامیداشت روز ستاره شناسی ثبت و ضبط شده‌اند. تصاویری که عاشقان دنیای نجوم و نیز سایر علاقمندان و افراد معمولی از زیبایی این شب‌های پرستاره تهیه کرده و آنها را با شما و یکدیگر به اشتراک گذاشته‌اند.

شعر زیبا و کودکانه‌ی "ستاره‌‌‌ی درخشان" یا "Star Light, Star Bright"، با الهام از این چشم اندازهای تماشایی سروده شده است. جایی که آسمان پرستاره الهام بخش و باشکوه، نور امید و شادی می‌پراکند. جایی که می‌توان آرزو کرد و امیدوار بود که آرزوها برآورده می‌شوند.

برای ثبت تصاویری این چنینی علاوه بر ذوق و اشتیاق به مختصری  لوازم عکاسی حرفه‌ای نیز نیازمندید. یک سه پایه، دوربینی با قابلیت عکاسی در شب و نوردهی بالا و یک کنترل از راه دور، نیاز شما را مرتفع می‌کنند. بسته به میل شما در ثبت ستارگان  زمان نور دهی بین 30 ثانیه تا یک ساعت بوده و بهتر است حین عکس گرفتن به دوربین دست نزنید. فراموش نکنید چون سرعت پایین است و دریچه شاتر مدتی باز می ماند، به علت حركت كره زمین، نور ستاره ها تبدیل به خطوط می شود.

در ادامه توجه شما را به منتخبی از تصاویر آماده شده جلب می‌کنیم. تصاویری که خیلی زود با جادوی خود شما را مجذوب خود می‌کنند.

امیدوارم از تماشای این تصاویر مسحور کننده نیز لذت برده باشید. آسمان محبوب شما کدام بود؟ اگر شما هم تصویری از شبی پرستاره دارید، لطفاً آن را با ما و دیگر دوستان‌تان در پیتزای علم به اشتراک بگذارید.کامنت بگذارید
[cb:post_comment_form]