تبلیغات
پیتزای علم - پروژه‌های عکاسی: ویتنام، گلچینی از تضادها
آخبار آی تی ، مقالات گوناگون ، از معرفی ها تا بررسی ها ، از نمایشگاه های بارسلون تا معرفی نسخه جدید ویندوز
 
آخرین مقاله ها
 
تبادل ها
پروژه‌های عکاسی: ویتنام، گلچینی از تضادها

 اگر به خاطر داشته باشید، پیش‌تر هم سفری پرماجرا را با این عکاس فرانسوی تجربه کردیم؛ جایی که جادوی نهفته در چشمان مردمانی از سرزمین‌های دور و نزدیک، حقایقی نهفته را بازگو می‌کردند.

در طول این سفر خاطره‌انگیز، "ریحان" فرصتی یافت تا با جادوی دنیایی متفاوت آشنا شود. موضوعات مختلفی توجه او را معطوف به خود کرده و سوژه‌های پروژه‌های مختلف عکاسی  او شدند؛ " لبخند نهفته‌ی ویتنام" و "نگاهی به شهر باستانی Hoi An" از این جمله‌اند.

بعد از پشت سر نهادن این روزهای به یادماندنی، این عکاس متولد نرماندی، منتخبی از بهترین تصاویر خود را در کتابی تحت عنوان "ویتنام، موزائیکی از تضادها" (Vietnam: A Mosaic Of Contrasts) به چاپ رساند.

اما به نظر می‌رسد افسون تنیده شده در تار و پود این کشور، به این سادگی این عکاس خوش‌ذوق را رها نخواهد کرد. اکنون و دوسال بعد از شروع این سفر شگفت‌انگیز، ریحان هنوز هم در حال کشف ناشناخته‌های این سرزمین است. او از شمال به جنوب سفر کرده و مناظر و مردمان این دیار را دست مایه‌ی کار خود قرار داده است.

مجموعه‌ای که در ادامه برای شما آماده کردیم، تصاویری است که در جلد دوم کتاب فوق به چاپ رسیده‌اند؛ تصاویری که خود به خوبی گویای روایت‌های گفته و ناگفته این سرزمینند. تصاویری که نشان می‌دهند ویتنام، گلچینی است از تضادهای دوست داشتنی، سایه روشن‌های شگفت‌انگیز و مردمانی که در جریان آرام زندگی خود جا افتاده‌اند.

شما ویتنام را در قالب تصاویر این عکاس خوش‌ذوق، چگونه دیدید؟ نظرات خود را با ما نیز در میان بگذارید.

منبعBOREDPANDAکامنت بگذارید
[cb:post_comment_form]