تبلیغات
پیتزای علم - این ایموجی تقریبا همیشه غلط استفاده می‌شود
آخبار آی تی ، مقالات گوناگون ، از معرفی ها تا بررسی ها ، از نمایشگاه های بارسلون تا معرفی نسخه جدید ویندوز
 
آخرین مقاله ها
 
تبادل ها
این ایموجی تقریبا همیشه غلط استفاده می‌شود

معمولا کاربران ایموجی (Emoji) «سر و ته» را برای نشان دادن نیش و کنایه‌ای که در حرف‌شان بوده، یا شوخی به کار می‌برند، ولی این ایموجی در بر دارنده‌ی هیچ کدام از این معنی‌ها نیست و می‌خواهد بگوید: “منظورم را گرفتی؟

نسخه‌ی به روزرسانی اپلیکیشن‌ها برای سیستم عامل‌های iOS 9.1 و اندروید مارشمالو در ماه‌های اخیر صادر شد. بعد از این آپدیت، ایموجی‌های جدیدی به عنوان کد Unicode 8.0 به گزینه‌های موجود روی اپلیکیشن‌ها و سایت‌های ارتباطی اضافه شد. یکی از این‌ها شکل کله‌ای سروته است که یک لبخند معمولی دارد.

ایموجی سروته می‌‌خواهد به مخاطب‌اش بگوید: «آیا منظورم را می‌فهمی؟» یا «آیا توانسته‌ام منظورم را برسانم؟»

از وقتی این ایموجی به مخزن افزوده شده، تقریبا همه‌ی کاربران از آن برای نشان دادن یک حالت و معنا استفاده می‌کردند: به این معنی که «چیزی که گفتم فقط یک شوخی بود» یا «جدی نگیر».

از طرف دیگر، عده‌ای اصلا این ایموجی سروته را غیرضروری می‌دانستند و عقیده داشتند که اگر یک شوخی کلامی به قدر کافی خوب باشد، به‌راحتی فهمیده می‌شود و نیازی به اضافه کردن این آیموجی در انتهای متن نیست. اکثر نوجوان‌ها هم این ایموجی را برای نشان دادن خشم و اعصاب‌خردی‌شان در عین ظاهر خونسرد به کار می‌بردند؛ البته نوجوان‌ها تقریبا پشت هر شکلکی، مفهومی از عصبانیت و نارضایتی را منظور دارند.

در هر حال همه‌‌ی کاربران می‌خواهند مطمئن شوند که شوخی‌ها و نیش و کنایه‌های‌شان درست فهمیده می‌شود و سو تفاهمی ایجاد نمی‌کنند. کاربران تصور می‌کردند که این ایموجی برای موقعیت‌های این‌چنینی است تا ابهامات نوشتاری را کم‌تر کند.

به هر حال هیچ‌کدام از این‌ها درست نیستند و ایموجی سروته می‌‌خواهد به مخاطب‌اش بگوید: «آیا منظورم را می‌فهمی؟» یا «آیا توانسته‌ام منظورم را برسانم؟»

منبع: The Vergeکامنت بگذارید
[cb:post_comment_form]